Transmisja na żywo Mszy Świętej

NIEDZIELA 10:30

Transmisja Mszy Świętej Niedzielnej.

W ELEKTRONICZNEJ FORMIE MOŻNA RÓWNIEŻ SKŁADAĆ ZALECKI ZA ZMARŁYCH, które są odczytywane podczas drogi krzyżowej w piątek.

POD OKIENKIEM Z TRANSMISJĄ ZNAJDUJE SIĘ FORMULARZ ZALECKOWY,

WIELKANOC W KOŚCIELE DOMOWYM #5 - Komunia duchowa

Słowo "komunia” oznacza zjednoczenie, wspólnotę. Tak naprawdę każdej Eucharystii powinno towarzyszyć to pragnienie jedności z Jezusem, tzn. żeby myśleć tak samo jak Jezus i tak samo na co dzień postępować, żeby naśladować Jezusa w jego pokorze, posłuszeństwie Bogu, miłości do ludzi, życiu wspólnotowym, czyli po prostu stawać się do niego podobnym. Wtedy skuteczne jest w naszym życiu przyjmowanie Ciała Pańskiego. Kiedy nie możemy przystąpić do stołu Eucharystii, możemy przyjmować Jezusa do swojego serca w komunii duchowej.

WIELKANOC W KOŚCIELE DOMOWYM #4 - Uczestnictwo w Eucharystii przez media

Bardzo się cieszymy, że tak wielu z was uczestniczy w Eucharystii transmitowanej z naszego kościoła w niedzielę, jak i w tygodniu. Zapraszamy serdecznie do tej wspólnej modlitwy, ale też do budowania w ten sposób wspólnoty parafialnej i umacniania siebie nawzajem w trudnym czasie epidemii. Dziś kilka słów o przeżywaniu takiej Mszy online.

WIELKANOC W KOŚCIELE DOMOWYM #2

Kochani, bardzo się cieszymy z tego, że śledzicie nasze posty i że możemy razem przeżywać ten trudny czas jako rodzina parafialna.

Dzisiaj chcemy być blisko was, zapraszając do przeżywania wielkopostnej pokuty.

WIELKANOC W KOŚCIELE DOMOWYM #1

Kochani!

Chcemy razem z wami rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Święta będą, chociaż na pewno i dla was i dla nas niecodzienne, inne, być może trudne. Na pewno zastanawiacie się jak to będzie, co robić, czego nie robić - dla nas jest to ważne i chcemy was wspierać. Jesteśmy przekonani, że Bóg jest z nami cały czas, co więcej, że będzie możliwe piękne spotkanie z Nim, jeśli nie będziemy skupiali się na braku zewnętrznych oznak świętowania. Każdego dnia chcemy dać wam małą podpowiedź, jak praktycznie przeżywać świąteczne przygotowania.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Kochani Parafianie!

W odpowiedzi na Apel Papieża Franciszka i naszych biskupów, prosimy, by jutro 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
o godzinie 12.00 przy dźwięku dzwonów, we wszystkich kościołach, naszych domach, odmówić modlitwę Anioł Pański,
modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych,
za służby medyczne oraz za zmarłych.

Należy do nich dołączyć następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Zapraszamy was wszystkich do łączności duchowej i wspólnej modlitwy, my kapłani w kościele, a wy w waszych domach, rodzinach, miejscach pracy.

#KtoNosiNieRoznosi

Wiele przykładów, które płyną z różnych stron świata mówi o szkodliwości przekazów z początków epidemii o tym, że noszenie masek przez ogół populacji jest zbędny i nie chronią one przed zakażeniem.

Kochani parafianie!

Dziękujemy Wam z całego serca za uczestnictwo we Mszy Świętej transmitowanej oraz za wspólną modlitwę Nowenny do Matki Bożej Toszeckiej.

Cieszymy się ogromnie z tego, że przychodzicie na adorację Najświętszego Sakramentu, korzystacie z sakramentu pokuty, modlicie się w swoich rodzinach oraz, że dostosowujecie się do decyzji naszego biskupa. Zapewniamy, że każdego dnia sprawujemy Msze Święte według intencji zamówionych na dany dzień.