PODARUJ SERCE

Dnia 17.12.2017 roku, to jest III NIEDZIELA ADWENTU, jak co roku stowarzyszenie dobroczynne „PODARUJ SERCE” przeprowadzi zbiórkę darów na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych przebywających w różnych ośrodkach społecznych.

W czasie zbiórki składać można słodycze oraz żywność suchą (ryż, makaron, cukier, konserwy itp.).

Wolontariusze zbierać będą dary od pierwszej Mszy świętej porannej do ostatniej Mszy świętej dopołudniowej.

Dary m.in. zostaną przekazane do ośrodków:
  • ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach;
  • Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez ojców Kamilianów w Zbrosławicach i Pilchowicach;
  • Ośrodka socjoterapii prowadzonego przez zgromadzenie sióstr Bożej miłości w Wojsce;
  • Stowarzyszeniu Pomocy wzajemnej „BARKA” prowadzonego przez ks. Józefa Krawca;
  • i wielu innym.
Święty brat Albert mawiał: Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny.

Niech te słowa świętego Alberta jak i jego życiowa postawa będą i dla nas zachętą, by zawsze, a przede wszystkim w tym świątecznym czasie być dobrym jak chleb dla każdego człowieka, który wyciąga rękę w naszym kierunku.

Jak co roku zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej akcji charytatywnej.

MAMY NOWEGO BISKUPA POMOCNICZEGO

Dzisiejszego popołudnia, w trakcie kolejnej sesji plenarnej naszego synodu diecezjalnego, biskup gliwicki Jan Kopiec ogłosił, że papież Franciszek mianował ks. prałata Andrzeja Iwaneckiego biskupem pomocniczym w naszej Diecezji.
Biskupowi nominatowi gratulujemy, życzymy wielu sił, opieki Najświętszej Panienki oraz Bożego błogosławieństwa w pełnieniu nowego zadania. Wszystkim Parafianom polecamy osobę nowego biskupa pomocniczego modlitewnej pamięci.

Więcej na temat wyboru nowego biskupa pomocniczego, możemy przeczytać na stronie Gliwickiego Gościa Niedzielnego.

Zdjęcie i informacja za: gliwice.gosc.pl

STO LAT KSIĘŻE ADAMIE

Niedzielnym wieczorem, 12 listopada, wraz z ks. Adamem i jego tatą uczestniczyliśmy w dziękczynnej Mszy Św. w ich intencji. Jak to w przypadku uroczystości urodzinowych, nie mogło zabraknąć życzeń od różnych grup i delegacji, ale także - jak to w naszej Toszeckiej Rodzinie Parafialnej - oprawy muzycznej z udziałem naszej Orkiestry Dętej Toszek.

Zdjęcia z tej Uroczystości do obejrzenia w naszej GALERII.

III-KLASIŚCI W GRONIE KANDYDATÓW

Tym razem 12 listopada uczniowie klas III-cich Gimnazjum zebrali się ze swoimi rodzicami oraz innymi Parafianami, aby przed naszą Wspólnotą rozpocząć okres przygotowania.
Oprócz błogosławieństwa swoich rodziców, specjalnej modlitwy, otrzymali także egzemplarz Nowego Testamentu, "aby lepiej poznać Jezusa i wiernie Go naśladować".

Zdjęcia z tej Mszy Św. do zobaczenia w naszej GALERII.

UWAGA! RZYMIANIE!


To tylko św. Marcin. Nic nam nie grozi. :)

W dniu wspomnienia św. Marcina, uczestniczyliśmy w Orszaku Marcinkowym, trzymając w dłoniach specjalnie przygotowane na tę okazję latarnie.

Wyruszyliśmy z kościoła na Rynek, gdzie przywitał nas legionista św. Marcin z dwoma innymi żołnierzami.
Poznaliśmy na nowo historię z jego życia, jak podzielił się w bardzo mroźny dzień połową swojego płaszcza z biednym - czym wypełnił względem niego bardzo dobry uczynek, uczynek miłosierdzia.

Kiedy wszyscy poznaliśmy historię z życia świętego udaliśmy się za nim na nasz Zamek, gdzie zapłonął ogień ogniska, a wszyscy uczestnicy otrzymali ROGALIKI ŚW. MARCINA.

Zdjęcia z Orszaku możemy zobaczyć w naszej GALERII.

ŚWIĘTUJĄC NIEPODLEGŁOŚĆ

11 listopada o godz. 11:00 zebraliśmy się w naszym Parafialnym kościele, aby pod przewodnictwem ks. Proboszcza uroczyście świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Po Mszy Św. wyruszył przemarsz pod pomnik na ul. Strzeleckiej, gdzie Pan Burmistrz Piotr Kunce oraz Pan Krzysztof Klonek, przewodniczący Rady Miejskiej podkreślali w swoich wypowiedziach ważność tej uroczystości, ale również wynikające z niej zadanie, budowania jedności, które również wielokrotnie pojawiało się podczas kazania w kościele Parafialnym.

Po przemowach delegacje różnych Grup złożyły wiązanki pod Pomnikiem Poległych.

Fotorelację możemy zobaczyć w naszej GALERII.

więcej

ŚWIĘTY HUBERCIE - MÓDL SIĘ ZA NAMI

 3 listopada, mogliśmy być uczestnikami wydarzenia ważnego dla osób, którym patronuje św. Hubert - wraz z naszymi leśnikami, myśliwymi i sympatykami koła łowieckiego "Cietrzew" oraz członkami i sympatykami Stowarzyszenia Miłośników Koni "Hubertus" - czyli uroczystej Mszy Św. połączonej z peregrynacją relikwii św. Huberta.
Uroczystościom przewodniczył i prowadził nasz parafianin, ks. Rafał Przybyła.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie na naszym zamku.

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w naszej GALERII.

więcej

ŚWIĘTUJĄC PAMIĘĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

W pierwszych dniach listopada po raz kolejny byliśmy w zadumie nad życiem wiecznym przeżywając UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, a następnie WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Tradycyjnie już odprawiliśmy nabożeństwo za zmarłych na naszym Parafialnym Cmentarzu, ale także uczestniczyliśmy w modlitwach różańcowych za naszych zmarłych.

Zdjęcia z tych dni, możemy zobaczyć w naszej GALERII:

PRZYJĘCI DO GRONA KANDYDATÓW...

W niedzielę 29 października, podczas Mszy Św. o godz. 12:00, uczniowie klas II-gich Gimnazjum w obecności swoich rodziców i innych wiernych zostali przyjęci w Grono Kandydatów do Bierzmowania.
Podczas obrzędu przyjęcia otrzymali małe egzemplarze Pisma Świętego, aby lepiej poznawać Pana Jezusa podczas swojego czasu przygotowania i dalej.

Zdjęcia z tej Mszy Św., do obejrzenia w naszej GALERII.

PORZĄDKI NA CMENTARZU

W sobotę 28 października - pomimo chłodu i deszczu - grupa dzieci i młodzieży Z GRONA DZIECI MARYI, MINISTRANTÓW, a także NASZYCH HARCERZY, pod czujnym okiem naszych duszpasterzy, wybrała się na Cmentarz Parafialny, aby uprzątnąć masę liści, które zalegały na głównych alejkach. BRAWO :)

Jak im szło? Zobaczcie sami.

więcej