Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Kochani Parafianie!

W odpowiedzi na Apel Papieża Franciszka i naszych biskupów, prosimy, by jutro 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
o godzinie 12.00 przy dźwięku dzwonów, we wszystkich kościołach, naszych domach, odmówić modlitwę Anioł Pański,
modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych,
za służby medyczne oraz za zmarłych.

Należy do nich dołączyć następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Zapraszamy was wszystkich do łączności duchowej i wspólnej modlitwy, my kapłani w kościele, a wy w waszych domach, rodzinach, miejscach pracy.

#KtoNosiNieRoznosi

Wiele przykładów, które płyną z różnych stron świata mówi o szkodliwości przekazów z początków epidemii o tym, że noszenie masek przez ogół populacji jest zbędny i nie chronią one przed zakażeniem.

Kochani parafianie!

Dziękujemy Wam z całego serca za uczestnictwo we Mszy Świętej transmitowanej oraz za wspólną modlitwę Nowenny do Matki Bożej Toszeckiej.

Cieszymy się ogromnie z tego, że przychodzicie na adorację Najświętszego Sakramentu, korzystacie z sakramentu pokuty, modlicie się w swoich rodzinach oraz, że dostosowujecie się do decyzji naszego biskupa. Zapewniamy, że każdego dnia sprawujemy Msze Święte według intencji zamówionych na dany dzień.

Nowenna do Matki Bożej Toszeckiej

W roku 2016 dzięki staraniom Śp. ks. Proboszcza Mariana Piotrowskiego,
podjętych przez jego następcę ks. Proboszcza Grzegorza Kadziocha
wyśpiewano w toszeckiej świątyni po raz pierwszy w uroczystej formie
NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ.

Jesteśmy rodziną

"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali." (J 13,34-35)

Transmisja Mszy Świętej

Kochani Parafianie! Abyśmy mogli chociaż w części przeżywać jutrzejszą niedzielę rodzinnie jak dotychczas, zapraszamy Was na transmisję Mszy Świętej z naszego kościoła, jutro o godzinie 10:30.