Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.
Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy do okazania w tym czasie szczególnej solidarności i wsparcia osobom cierpiącym na depresję poprzez uczestnictwo w prelekcji oraz IV już (!) Biegu i marszu wsparcia dla osób z depresją.
więcej

Nauki przedmałżeńskie - 06.03.2021 r.

W trzecią sobotę wielkopostną (6 marca) o godz. 19.15 w naszym kościele odbędą się nauki
przedmałżeńskie. Przypominamy tym, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny
związek małżeński, o konieczności ukończenia takiego kursu.
więcej

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego


Kochani Parafianie!


W odpowiedzi na Apel Papieża Franciszka i naszych biskupów, prosimy, by jutro 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 
o godzinie 12.00 przy dźwięku dzwonów, we wszystkich kościołach, naszych domach, odmówić modlitwę Anioł Pański, 
modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, 
za służby medyczne oraz za zmarłych.

 

Należy do nich dołączyć następującą modlitwę:


„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.


Zapraszamy was wszystkich do łączności duchowej i wspólnej modlitwy, my kapłani w kościele, a wy w waszych domach, rodzinach, miejscach pracy.

 

#KtoNosiNieRoznosi

Wiele przykładów, które płyną z różnych stron świata mówi o szkodliwości przekazów z początków epidemii o tym, że noszenie masek przez ogół populacji jest zbędny i nie chronią one przed zakażeniem. 

więcej

Kochani parafianie!

Dziękujemy Wam z całego serca za uczestnictwo we Mszy Świętej transmitowanej oraz za wspólną modlitwę Nowenny do Matki Bożej Toszeckiej.

Cieszymy się ogromnie z tego, że przychodzicie na adorację Najświętszego Sakramentu, korzystacie z sakramentu pokuty, modlicie się w swoich rodzinach oraz, że dostosowujecie się do decyzji naszego biskupa. Zapewniamy, że każdego dnia sprawujemy Msze Święte według intencji zamówionych na dany dzień.

więcej