WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE 19.05 - 26.05.2019r.

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

19.05. – 26.05. 2019 AD

1.  Niedziela 19 maja – V NIEDZIELA WIELKANOCNA.

·         Kolekta na remonty w naszym kościele. W najbliższym czasie zostaną wymienione kolejne okna.

·         O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie tegorocznych obchodów objawień Fatimskich.
Po Mszy Św. Różaniec Fatimski i procesja.

2. Środa 22 maja.

• O godz. 17.30 nowenna do MB Toszeckiej. Prośby i podziękowania do Nowenny prosimy wpisywać do wyłożonej księgi, a także korzystając z parafialnej strony internetowej.

3. Czwartek 23 maja.

• Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych.
  • O godz. 18.00 Msza Św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci.

4. Piątek 24 maja.

• O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi świętej.
  • O godz. 19.00 spotkanie młodzieży.

5. Sobota 25 maja.

·         O godz. 16.00 Msza Św. w Ciochowicach – o dobre tegoroczne urodzaje polne.

·         O godz. 17.00 Msza Św. w Kotliszowicach – o dobre tegoroczne urodzaje polne.

·         Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. Niedziela 26 maja – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA.

·         O godz. 10.30 Msza Św. w Wilkowiczkach – o dobre tegoroczne urodzaje polne.

·         O godz. 12.00 Msza Św. w intencji Matek naszej parafii.

·         O godz. 15.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Św. i w intencji rocznych dzieci.

7. Dzisiaj gościmy w naszej parafii członków Wspólnoty Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR. Podczas każdej Mszy Św. będziemy mogli wysłuchać świadectwa o trwaniu w wierności przysiędze małżeńskiej, a także zapoznać się z działalnością wspólnoty. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

8. Rozpoczynamy tegoroczne obchody uroczystości Fatimskich. Przez cały rok przewodniczyć będzie naszym obchodom Ks. Józef Kara, oficjał sądu biskupiego w Gliwicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 na Mszę Św.,  a szczególnie poczty sztandarowe, dzieci I komunijne, orkiestrę,  Dzieci Maryi, panie do niesienia figury, a także całą służbę liturgiczną. Prosimy, aby na procesje przynieść ze sobą świece.

9. W czwartek w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość bierzmowania, którego udzielił naszej młodzieży ks. bp Jan Wieczorek. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować ks. Adamowi z przygotowanie naszej młodzieży, dziękujemy także rodzicom i samej młodzieży.

10. W przyszła niedziele o godz. 15.00 z placu kościelnego wyrusza piesza rodzinna pielgrzymka do Goja, gdzie o godz. 17.00 odbędzie Nabożeństwo Majowe w intencji naszych rodzin. W tym dniu nie będzie nabożeństwa w naszym kościele. Około godz. 20.00 powrót i farska niespodzianka.

11. Za tydzień w niedziele gościć będziemy siostry Elżbietanki, zaproszą nas do wspólnej modlitwy w intencji powołań. Na zakończenie każdej Mszy Św. będzie można uczcić relikwie bł. Marii Luizy Merkert, założycielki zgromadzenia.

12. Bardzo prosimy wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch, aby do końca maja wpłacić kolejną ratę za wyjazd (1000PLN).

13. DFK Toszek zaprasza w sobotę 25 maja na uroczystość upamiętniającą ofiary obozu NKWD. O godz. 12:00  rozpocznie się spotkanie przy pomniku przy ul. Wielowiejskiej, o 16:00 w kościele parafialnym odprawione zostanie dwujęzyczne nabożeństwo ekumeniczne połączone z koncertem żałobnym.

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO

OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ

I WSTAWIENNICTWA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ.