WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
25.08 – 01.09. 2019 AD

1. Niedziela 25 sierpnia. XXI NIEDZIELA ZWYKŁA.
  • Gościć będziemy ks. Wojciecha Kiełkowskiego, neoprezbitera z Zabrza, który wygłosi
    Słowo Boże i udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.
  • O godz. 15.00 Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św. i w intencji rocznych dzieci.
  • O godz. 15.00 Msza Św. dożynkowa w Wilkowiczkach.
  • O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. z okazji obchodów objawień Fatimskich.
    Po Mszy Św. Różaniec Fatimski i procesja.

2. Poniedziałek 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej.

3. Środa 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła.
  • O godz. 17.30 nowenna do MB Toszeckiej.

4. Czwartek 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  • Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych.

5. Piątek 30 sierpnia.
  • O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

6. Sobota 31 sierpnia.
  • O godz. 14.30 Msza Św. dożynkowa w Sarnowie.

7. Niedziela 1 września XXII NIEDZIELA ZWYKŁA.
  • O godz. 10.30 Msza Św. dożynkowa od rolników z Toszka.
  • O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.

8. W niedzielę 1 września zapraszamy wszystkich na I Parafialny Festyn Rodzinny na Zamku w Toszku. W programie wiele atrakcji dla dzieci, Toszecki Turniej Rodzin oraz występ naszej Toszeckiej Orkiestry Dętej, z całkowicie nowym repertuarem, a także gwiazdy wieczoru Ryszarda Rynkowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, już od godziny 16.00.
Szczegóły na plakatach, ostatniej stronie informatora oraz stronie internetowej.

9. W czwartek o 19.00 na Zamek zaprasza nas wszystkich Tomasz Sobania. W czasie spotkania będzie opowiadał o biegu przez całą Polskę oraz zaprezentuje nową książkę, opowiadającą początki jego przygody z bieganiem i historię zeszłorocznego biegu szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela.

10. Urząd Miasta w Toszku organizuje bezpłatne szkolenie dla mieszkańców naszej gminy
pt.: „ Internet i Ty – program szkoleń kompetencji cyfrowych dla dorosłych mieszkańców Toszka”.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Referatem Zamówień Publicznych i Promocji Gminy
pod nr. Tel. – 32 237 80 35.

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO
OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ
I WSTAWIENNICTWA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ.