WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE 26.01 – 02.02.2019

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

26.01.2020 – 02.02.2020 AD

1. Niedziela 26 stycznia – III NIEDZIELA ZWYKŁA.

·     O godz. 15.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Św. i w intencji rocznych dzieci.

•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.

2. Środa 29 stycznia.

• O godz. 17.30 nowenna do MB Toszeckiej.

3. Czwartek 30 stycznia.

• Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych.

4. Piątek 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana.

·         O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

·         Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi.

5.Sobota 1 lutego – I sobota miesiąca.

·         O godz. 7.15 różaniec dla wszystkich członków Róż Różańcowych w naszej parafii.

·         O godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

6. Niedziela 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.

•    W trakcie każdej Mszy Św. błogosławieństwo świec, które można nabyć w kancelarii.

• ·          Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe.
  • ·         O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.

7. W kancelarii parafialnej można składać ofiary za rezerwacje ławek w naszym kościele, a także opłatę za wywóz śmieci i korzystanie z wody na cmentarzu - 20 zł na rok od jednego grobu.

8. Zachęcamy również do zamawiania Mszy Św. Jubileuszowych na rok 2021. Intencje Mszy Św. za zmarłych będziemy przyjmować w późniejszym czasie.

9. Trwają zapisy na Letni Wyjazd dzieci i młodzieży do Korbielowa.Termin wyjazdu: 03 – 09.08.2020, zapisy z zaliczką 100 zł po Mszach Świętych, a później w kancelarii parafialnej i w kolejne niedziele do wyczerpania miejsc. Całkowity koszt wyjazdu to 700 zł.

10. Przypominamy, że nasza parafia organizuje tygodniowy wypoczynek dla ducha i dla ciała w Głuchołazach. Termin: od 9 do 15 lutego 2020 roku. Pełny koszt: przejazd, zabiegi, noclegi, wyżywienie to 780 zł. Prosimy aby do końca stycznia wpłacić pozostała część za wyjazd (580PLN). Wyjazd w niedzielę 9 lutego o godz. 12.00 z przystanku PKS. Nasz wypoczynek rozpoczynamy zakwaterowaniem i obiadem na miejscu.

11. Na ostatniej stronie informatora zamieszczamy krótki rys historyczny na temat Bractwa Najświętszego Serca Jezusowego, które od 1762 roku działa w naszej parafii. Kilka nazwisk umieszczonych w nocie może stać się inspiracją do przypomnienia sobie swoich przodków, a także jest próba podjęcia reaktywacji naszego bractwa. Serdecznie polecamy te sprawę waszej uwadze i modlitwie.

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO

OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ

I WSTAWIENNICTWA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ.