WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE 13 – 20.01.2019

1. Niedziela 13 stycznia – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO.

·      O godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolędowy naszej „Orkiestry Toszek”.

2. Czwartek  17 stycznia.

• Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych.
  • O godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z s. Emilianą dziewczyny z Grupy Szensztackiej.

3. Piątek  18 stycznia.

• Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji w Domu Parafialnym.

4. Niedziela 20 stycznia.

• W naszej parafii niedziela Pokłosia Kolędowego, na tacę będzie można złożyć Ofiarę Kolędową. Każda Msza Św. w tym dniu sprawowana jest w intencji PARAFIAN.

·      O godz. 16.30 zapraszamy na koncert kolędowy naszego chóru „Tryl” i zaproszonych gości chóru

„Laudamus Mariam” z Gliwic z parafii Św. Bartłomieja.

5. Trwają Odwiedziny Duszpasterskie – Kolęda, prosimy o zapoznanie się z porządkiem kolędy. Z racji kolędy nie ma Nowenny do Matki Boskiej Toszeckiej w środy ani adoracji w piątki.

6. W dzisiejszą niedzielę gościmy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2019 r. Można je nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Są dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy”.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd rekolekcyjno - wypoczynkowy w Karkonosze, w terminie od 19 do 25.08.2019. Szczegółowe informacje na ulotce przy informatorze oraz u ks. Adama. Zapisy wraz z zaliczką 100 zł w kancelarii lub u ks. Adama.

8. Harcerze byłego Hufca Pyskowice zapraszają wszystkich Harcerzy z Pyskowic, Toszka i okolic, działających w latach 70, 80 i 90 minionego stulecia na uroczysty Kominek Harcerski „POWROTY ’19”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach 23 lutego 2019 roku, tj. w sobotę. Pozostałe informacje na plakatach, stronie internetowej.

9. Przypominamy, że nasza parafia organizuje tygodniowy wypoczynek dla ducha i dla ciała w Głuchołazach. Termin: od 3 do 9 lutego 2019 roku. W programie: wspólna modlitwa, pięć zabiegów rehabilitacyjnych przez pięć dni, jedno gratisowe wejście do SPA. Miejsce: Ośrodek Formacyjno – Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy w Głuchołazach. Pełny koszt: przejazd, zabiegi, noclegi, wyżywienie to 700 zł. Prosimy aby do końca stycznia wpłacić pozostała część za wyjazd (500PLN).

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO

OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ