WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE 03.11 - 10.11.2019r.

1. Niedziela 3 listopada XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA.

·         O godz. 16.00 Msza Św. w plenerze z okazji wspomnienia św. Huberta  w intencji żyjących i zmarłych członków Koła Łowieckiego „Cietrzew”.

·         O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.

2. Środa 6 listopada.

• O godz. 17.30 nowenna do MB Toszeckiej, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Czwartek 7 listopada.

• Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych.
  • O godz. 18.00 Msza Św. szkolna – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

4. Piątek 8 listopada.

·         O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

·         Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi św.

·         O godz. 19.00 Wieczór Uwielbienia - rozważanie Słowa Bożego, modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu

5. Sobota 9 listopada – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

·         Po porannej Mszy Św. odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

·         Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.

6. Niedziela 10 listopada XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA.

·         Zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.

·         O godz. 12.00 Msza Święta w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodzin. Zapraszamy kandydatów ze szkoły średniej wraz z rodzicami.

·         O godz. 16.30 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w domu parafialnym.

·         O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.

7. Nasza parafia organizuje tygodniowy wypoczynek dla ducha i dla ciała w Głuchołazach. Termin: od 9 do 15 lutego 2020 roku. W programie: wspólna modlitwa, rekreacja, pięć zabiegów rehabilitacyjnych – codziennie przez pięć dni, jedno gratisowe wejście do SPA. Miejsce:Ośrodek Formacyjno – Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy w Głuchołazach. Pełny koszt: przejazd, zabiegi, noclegi, pełne wyżywienie to 780 zł. Zapisy w kancelarii z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł. Informujemy, że w informatorze została podana zła data wyjazdu oraz koszt. Za pomyłkę najmocniej przepraszamy.

8. W zakrystii można składać zalecki/wypominki do modlitwy Różańcowej za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszych zmarłych codziennie o godz. 17.15, oprócz środy.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy z ofiary zebrane podczas kwesty na cmentarzu. Nasi wolontariusze zebrali 8307 PLN i 20 Euro.

10. W dniach 8, 12 i 13 listopada Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne do mammobusu na ternie firmy Remondis w Toszku. Szczegóły na plakatach.

11. Od 9 do 12 listopada w Bytomiu, przy parafii NSPJ odbywa się Forum Rodziny. Więcej informacji na ostatniej stronie informatora i na plakatach.

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO

OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ

I WSTAWIENNICTWA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ.

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
25.08 – 01.09. 2019 AD

1. Niedziela 25 sierpnia. XXI NIEDZIELA ZWYKŁA.
  • Gościć będziemy ks. Wojciecha Kiełkowskiego, neoprezbitera z Zabrza, który wygłosi
    Słowo Boże i udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.
  • O godz. 15.00 Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św. i w intencji rocznych dzieci.
  • O godz. 15.00 Msza Św. dożynkowa w Wilkowiczkach.
  • O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. z okazji obchodów objawień Fatimskich.
    Po Mszy Św. Różaniec Fatimski i procesja.

2. Poniedziałek 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej.

3. Środa 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła.
  • O godz. 17.30 nowenna do MB Toszeckiej.

4. Czwartek 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  • Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych.

5. Piątek 30 sierpnia.
  • O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

6. Sobota 31 sierpnia.
  • O godz. 14.30 Msza Św. dożynkowa w Sarnowie.

7. Niedziela 1 września XXII NIEDZIELA ZWYKŁA.
  • O godz. 10.30 Msza Św. dożynkowa od rolników z Toszka.
  • O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.

8. W niedzielę 1 września zapraszamy wszystkich na I Parafialny Festyn Rodzinny na Zamku w Toszku. W programie wiele atrakcji dla dzieci, Toszecki Turniej Rodzin oraz występ naszej Toszeckiej Orkiestry Dętej, z całkowicie nowym repertuarem, a także gwiazdy wieczoru Ryszarda Rynkowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, już od godziny 16.00.
Szczegóły na plakatach, ostatniej stronie informatora oraz stronie internetowej.

9. W czwartek o 19.00 na Zamek zaprasza nas wszystkich Tomasz Sobania. W czasie spotkania będzie opowiadał o biegu przez całą Polskę oraz zaprezentuje nową książkę, opowiadającą początki jego przygody z bieganiem i historię zeszłorocznego biegu szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela.

10. Urząd Miasta w Toszku organizuje bezpłatne szkolenie dla mieszkańców naszej gminy
pt.: „ Internet i Ty – program szkoleń kompetencji cyfrowych dla dorosłych mieszkańców Toszka”.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Referatem Zamówień Publicznych i Promocji Gminy
pod nr. Tel. – 32 237 80 35.

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO
OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZECKIEJ
I WSTAWIENNICTWA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ.