WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE 05.04 - 13.04.2020

Wiadomości Duszpasterskie

05.04. – 13.04.2020 A.D

Dziękujemy Wam z całego serca za uczestnictwo we Mszy Świętej transmitowanej oraz za wspólną modlitwę Nowenny do Matki Bożej Toszeckiej oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zapewniamy, że każdego dnia sprawujemy Msze Święte według intencji zamówionych na dany dzień.

1.Dziękujemy Tym wszystkim, którzy szanują i przestrzegają ograniczeń dotyczących wychodzenia z domu. Przypominamy, że obowiązuje również zakaz przebywania na cmentarzu, z wyjątkiem pogrzebów (5 osób). Mamy także wielką prośbę, do tych którzy są na Adoracji w kościele by myśleć też o tych, którzy czasem czekają pod drzwiami, żeby wejść do kościoła. Dajmy innym także możliwość modlitwy/uczestnictwa w Adoracji. Te obostrzenia są uciążliwe dla nas wszystkich, dlatego też wymagają od nas szczególnych przejawów miłości bliźniego. Dziękujemy Wam za zrozumienie.

2.Czas Wielkiego Tygodnia będziemy przeżywać zgodnie z postanowieniami zawartymi w Dekrecie Biskupa Gliwickiego. Jednak musimy być przygotowani na to, że obecny stan może zostać zaostrzony. Słuchajmy uważnie bieżących informacji podawanych przez organy państwowe, o wszystkich zmianach będziemy informować.

3.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się o swoich starszych sąsiadów/znajomych. Jeżeli ktoś by potrzebował pomocy
i nie wiedział do kogo się zwrócić – prosimy o telefon na plebanię (tel. (32) 233 43 83) lub kontakt przez media społecznościowe. Postaramy się zorganizować pomoc.

4.  Przypominamy, że czas spowiedzi świątecznej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca), dlatego   prosimy aby w tej wyjątkowej sytuacji na czas trwania epidemii z sakramentu pokuty korzystać tylko w przypadku wyraźnej konieczności. Okazja do spowiedzi świętej:

- od poniedziałku do środy od 9:00 do 10:00 oraz od 19:00 do 20:00

5.  Zgodnie z dekretem ks. Biskupa wszystkie obrzędy Triduum Paschalnego odbywać się będą bez udziału  wiernych. Zachęcamy, by ten czas przeżyć na modlitwie w gronie rodzinnym, uczestnicząc czynnie w transmisji Liturgii. Bądźmy w tym czasie razem przy Panu Jezusie od Wieczernika, przez Krzyż, aż do Zmartwychwstania w Wielką Noc. Nie będzie w tym roku adoracji Krzyża, ani poświęcenia pokarmów w kościele. Nie będzie również procesji rezurekcyjnej w niedzielny poranek.

6.   Przypominamy o tym, że Biskup Gliwicki udzielił wszystkim przebywającym na terenie Dziecezji Gliwickiej dyspensy od obowiązku udziału we Mszy Św. Jednakże zachęcamy do udziału w transmisjach Mszy Św. za pośrednictwem kanału parafii na Youtube oraz Radia Toszek – 105.2 FM.

W tym tygodniu zapraszamy do udziału w transmisji Mszy Świętej:

- od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godzinie 18.00

- w Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00

- w Wielki Piątek: Droga Krzyżowa o godzinie 8.00 oraz Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00

- w Wielką Sobotę: Ciemna Jutrznia o godzinie 8.00 oraz Wigilia Paschalna o godzinie 20.00

- w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 7.30 oraz 10:30

- w Poniedziałek Wielkanocny Msza Święta o godzinie 10.30

7.  Transmitowane będzie nabożeństwo:

- w środę Nowenna do Matki Bożej Toszeckiej o godzinie 18:30

8.  Prosimy pamiętać, że zgodnie z nakazem Ministerstwa Zdrowia i KEP w kościele może jednocześnie przebywać maksymalnie 5 osób. Do kościoła zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu:

- od poniedziałku do czwartku od godziny 9:00 do 17:00

Kościół pozostanie otwarty:

- w Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę od godziny 10.00 do 16.00

9.  Od poniedziałku na stronie internetowej parafii publikujemy praktyczne podpowiedzi dotyczące przeżywani przygotowań do Świąt i Wielkiego Tygodnia w domu i waszych rodzinach. Zapraszamy do lektury.

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na konto parafii.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, jednoczmy się jako jedna, parafialna rodzina.