WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE 17.03 - 24.03.2019

1. Niedziela 17 marzec – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

·          O godz. 12.00 Msza Św. dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

·          O godz. 16.00 NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym.

·          Kolekta przeznaczona na remonty w naszej parafii.

2. Środa 20 marca.

• O godz. 17.30 nowenna do MB Toszeckiej. Prośby i podziękowania do Nowenny prosimy wpisywać do wyłożonej księgi, a także korzystając z parafialnej strony internetowej.
  • Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

3. Czwartek 21 marca.

• Po Mszy Św. porannej nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą za kapłanów, kleryków,
    siostry i braci zakonnych i I Synodu naszej diecezji.
  • O godz. 17.30 zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Św. szkolna.

4. Piątek 22 marca.

·         O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

·         Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi świętej.

·         O godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. Sobota 23 marca.

·         O 10.00 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

·         Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. Niedziela 24 marzec – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

·          O godz. 16.00 NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym.

7. W czasie wielkiego postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.  W zakrystii i kancelarii można składać zalecki.

8. Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodych, na wielkopostne czuwanie pt. „Czuwanie na dywanie”. Początek w piątek o godz. 19.30. W programie: konferencja „Ponad murami”, pantomima, adoracja, Msza Święta oraz chwila na odpoczynek i rozmowę. Zakończenie około godz. 1.30. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i fb.

9. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece na stół wielkanocny oraz srebrne medaliki
z wizerunkiem MB Toszeckiej, z których dochód przeznaczymy na wymianę okien w kaplicy MB. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

10. Zapraszamy na kurs Nowe Życie, który pierwszy raz odbędzie się w naszej parafii w dniach
5-7.04.2019. Są to dynamiczne rekolekcje prowadzone przez Szkoły Ewangelizacji na całym świecie, których celem jest odnowienie więzi z Jezusem i doświadczenie przemiany życia dzięki mocy Ducha Świętego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy na naszej parafialnej stronie www. Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz na ostatniej stronie informatora.

11. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 27 marca w środę o godz. 19.30.

12. Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił w ramach punktu „Dla Rodziny” dyżury psychologa klinicznego. Psycholog oferuje wsparcie psychologiczne dla rodzin, w tym szczególnie dla dzieci
w trudnych sytuacjach życiowych. Przyjmuje w każdy poniedziałek  w godzinach 16.00 - 19.00.  Dyżury pełnił będzie także terapeuta uzależnień. Konsultacje i fachowe poradnictwo udzielane jest w salce parafialnej. Zapisy telefonicznie lub osobiście w sekretariacie OPS.

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO

OPIEKI MATKI BOŻEJ TOSZ7CKIEJ