#KtoNosiNieRoznosi

Wiele przykładów, które płyną z różnych stron świata mówi o szkodliwości przekazów z początków epidemii o tym, że noszenie masek przez ogół populacji jest zbędny i nie chronią one przed zakażeniem.

Aktualnie media coraz częściej przyznają, że komunikaty te miały na celu zabezpieczyć ich (maseczek) dostępność dla lekarzy. Podkreśla się, że noszenie masek jest pomocne, gdyż większość ludzi jest mało objawowa lub bezobjawowa i nieświadomie zaraża, a Tajwan, który najlepiej sobie radzi z epidemią na świecie zareagował w pierwszej kolejności gwałtowną ich produkcją. Ogromnie się cieszymy, że wielu mieszkańców naszej parafii i gminy  z własnej inicjatywy organizuje różne akcje szycia maseczek.

Wspólnie z mieszkańcami i Urzędem Miasta Toszek rozpoczynamy inicjatywę szycia maseczek i promowania ich noszenia

#KtoNosiNieRoznosi

1.  Szukamy wszystkich chętnych, którzy mają maszyny do szycia w domu, na strychu czy w piwnicy!

2.  Materiał, czyli tkanina bawełniana i gumki do końca tygodnia dostarczymy każdemu kto chce szyć.

3.  Chcesz nas wspomóc i zrobić coś dobrego? Zapisz się do grupy na Facebooku KtoNosiNieRoznosi!