III TOSZECKI FESTIWAL ORGANOWY

21 maja w kościele parafialnym p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku o godz. 19.00, rozpocznie się III Toszecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej organizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Toszka Grzegorza Kupczyka. W najbliższą niedzielę wystąpią: Marcin Jurczyk - absolwent Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II st. w Gliwicach z klasy organów dr Marioli Brzoski oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z klasy organów prof. Juliana Gembalskiego i dra Zygmunta Antonika.Od kilku lat promuje polską muzykę organową w ramach koncertów dla Polonii w katedrze św. Emerama w Nitrze (Słowacja) oraz Patryk Pfeifer - student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, współpracował jako solista ze znanymi orkiestrami takimi jak: Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna czy Orkiestra Filharmonii Śląskiej.

Festiwal Organowy